#ITALIANGP – MOTO3: ALONSO ODPARŁ ATAKI VEIJERA, ORTOLA MIAŁ WYPADEK POD KONIEC WYŚCIGU

To był sensacyjny wyścig Davida Alonso (CFMOTO Valresa Aspar Team), który odniósł zwycięstwo na kultowym Gran Premio d’Italia Brembo w skróconym Grand Prix. Jednak Kolumbijczyk nie miał łatwo, gdyż Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) mocno naciskał pod koniec wyścigu, kończąc zaledwie 0,142s za zwycięzcą. Ryusei Yamanaka (MT Helmets – MSI) zajął trzecie miejsce, zdobywając emocjonalne pierwsze podium w Moto3™ po silnym występie i dramatycznym ostatnim okrążeniu.

Jednak na początku to Alonso, startujący z pole position, wykonał idealny start, prowadząc stawkę po wyjściu z zakrętu San Donato, z Ivanem Ortolą (MT Helmets – MSI) tuż za nim. Reszta stawki przefiltrowała się za nimi, z Taiyo Furusato (Honda Team Asia) na trzeciej pozycji, zanim został szybko wyprzedzony przez Veijera, który przy okazji uzyskał najszybsze okrążenie. Jednak na trzecim okrążeniu doszło do wypadku z udziałem Xabiego Zurutuzy (Red Bull KTM Ajo) i Filippo Farioliego (SIC58 Squadra Corse), co spowodowało wywieszenie czerwonej flagi; obaj kierowcy byli przytomni.

Przy drugim starcie Alonso i Ortola ponownie świetnie wystartowali, prowadząc stawkę przez pierwszy sektor. Jednak nie wszyscy przetrwali zakręt San Donato, gdyż Jose Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo) i Stefano Nepa (LEVELUP – MTA) zderzyli się na pierwszym okrążeniu z Danielem Holgado (Red Bull GASGAS Tech3) – #96 otrzymał podwójne długie okrążenie. Tatsuki Suzuki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) również miał własny wypadek na końcu pierwszego okrążenia.

Tymczasem na czele stawki po raz pierwszy doszło do zmiany lidera, gdy Veijer wyszedł na prowadzenie, a Alonso został zepchnięty na czwartą pozycję, gdy Grand Prix Włoch zaczęło się rozgrzewać. Jednak #80 szybko wrócił na czoło, z prowadzeniem zmieniającym się na każdym okrążeniu, gdy do końca pozostało siedem okrążeń. Tempo nadal rosło, Veijer miał inne plany i ponownie objął prowadzenie, zanim spadł na szóste miejsce z czterema okrążeniami do końca.

Z Yamanaką teraz na drugim miejscu, Alonso wykorzystał okazję, by odskoczyć na dystans – zwiększając przewagę do ponad pół sekundy. #80 złożył perfekcyjne okrążenie, a walka Yamanaki z Ortola pozwoliła Veijerowi przebić się – prowadząc do emocjonującego przedostatniego okrążenia.

Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim okrążeniu, gdy Veijer nadał sensacyjne tempo – zmniejszając dystans w każdym sektorze. Ortola rozbił się na zakręcie Correntaio, ale szybko wrócił na tor, jednak wszyscy zwrócili uwagę na Veijera, który dał z siebie wszystko i mimo katapultowania się z ostatniego zakrętu, #95 skończył jako drugi – to kolejne zwycięstwo Alonso. Trzecie miejsce zajął Yamanaka, podczas gdy Ortola mimo wszystko przekroczył linię mety na szóstym miejscu.

Na podium zabrakło Furusato, który wykazał dużą konsekwencję na torze Mugello po walce trwającej przez cały wyścig. Za #72 znalazł się David Muñoz (BOE Motorsports), zajmując ostatnie miejsce w pierwszej piątce przed dochodzącym do siebie Ortolą na szóstej pozycji. Hiszpan był przed Lucą Lunettą (SIC58 Squadra Corse), który był najlepszym Hondą na siódmym miejscu, z Adrianem Fernandezem (Leopard Racing) na ósmym. Debiutant Jacob Roulstone (Red Bull GASGAS Tech3) był dziewiąty przed Matteo Bertelle (Kopron Rivacold Sniper Team) na dziesiątym miejscu, zamykając pierwszą dziesiątkę.

“TO BYŁ TRUDNY WYŚCIG, PONIEWAŻ MUSIELIŚMY PRZEDZIERAĆ SIĘ Z 17. MIEJSCA NA STARCIE, A W KOŃCU, PO CZERWONEJ FLADZE, UDAŁO NAM SIĘ ZAKOŃCZYĆ NA 8. MIEJSCU. NADAL MAMY WIELE RZECZY DO POPRAWY PRZED WYŚCIGIEM W ASSEN. WYKORZYSTAMY TĘ KRÓTKĄ PRZERWĘ, ABY PRZEANALIZOWAĆ WSZYSTKO I ZOBACZYĆ, GDZIE MOŻEMY SIĘ POPRAWIĆ.”

ADRIAN FERNANDEZ P12

“PIERWSZY START WYŚCIGU BYŁ NAPRAWDĘ DOBRY. BYŁEM W SZYBKIEJ GRUPIE, ZANIM WYWIESILI CZERWONĄ FLAGĘ. MÓJ DRUGI START NIE BYŁ JUŻ TAK DOBRY, I CZEKAŁEM NA OSTATNIE OKRĄŻENIE, ABY DAĆ Z SIEBIE WSZYSTKO I WRÓCIĆ NA CZOŁO, ALE NA ZAKRĘCIE DRUGIM INNY KIEROWCA WYPCHNĄŁ MNIE Z LINII. SZKODA, BO MOGŁEM ZAKOŃCZYĆ NA 7. MIEJSCU. TERAZ ZAMIERZAM WYKORZYSTAĆ DŁUGĄ PRZERWĘ, ABY DOBRZE SIĘ ZREGENEROWAĆ I WRÓCIĆ JESZCZE SILNIEJSZY W ASSEN.”

RICCARDO ROSSI P11

Kliknij przycisk poniżej, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia #KytCrew z weekendu we Włoszech.

GRANDPRIX

Lorem ipsum dolor sit amet, qui aperiam vituperatoribus at. Aliquip percipit ei vix, ceteros mentitum reprehendunt eu est.

QUICK INFO

Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10am to 2pm
7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn 242 Wythe Ave #4, Brooklyn
+ (123) 124-567-8901 + (123) 124-567-8901
grandprix@qodeinteractive.com grandprix@qodeinteractive.com