#DUTCHGP – MOTO2: OGURA POKONUJE ALDEGUERA W POJEDYNKU NA TORZE W ASSEN

To był dramatyczny wyścig Moto2™ na Motul TT Assen, gdzie Ai Ogura (MT Helmets – MSI) zdobył zwycięstwo z przewagą mniejszą niż sekunda. Ogura odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie i teraz jest na fali, pokonując na mecie Fermina Aldeguera (Folladore SpeedUp). #54 przekroczył linię mety na drugim miejscu po pełnym zdarzeń Grand Prix, gdzie Aldeguer został zmuszony do odbycia Długiego Okrążenia za przekraczanie limitów toru. Tymczasem, doskonały weekend dla zespołu MT Helmets – MSI zakończył Sergio Garcia, który zajął trzecią pozycję na mecie.

Gdy światła zgasły, rozpoczynając setny wyścig klasy Moto2™ zasilany przez Triumph, to Ogura wykorzystał przewagę i objął prowadzenie na wejściu w zakręt 1. Jednak prowadzenie Ogury trwało tylko pięć zakrętów, kiedy polesitter Aldeguer odpowiedział i po raz pierwszy objął prowadzenie. Pierwsze okrążenie obfitowało w dramatyzm na czele stawki, gdzie każda okazja była wykorzystywana ku uciesze holenderskiej publiczności. Aldeguer od początku narzucił niesamowite tempo, uzyskując najszybsze okrążenie i wypracowując sekundę przewagi nad teraz Garcią, który przedarł się przed Alonso Lopeza (Folladore SpeedUp) i Ogurę na P2.

Jednak wcześnie zakończyli wyścig Zonta van den Goorbergh (RW-Idrofoglia Racing GP), Albert Arenas (QJMOTOR Gresini Moto2™) oraz Aron Canet (Fantic Racing), którzy doznali własnych wypadków na początkowych etapach. Ayumu Sasaki rozbił się na 15 okrążeń do końca, ku rozczarowaniu zespołu Yamaha VR46 Master Camp. Walka między dwoma kierowcami MT Helmets – MSI nie skończyła się na tym, gdy Ogura odzyskał P2 na 12. okrążeniu – dając doskonałe widowisko dla holenderskiej publiczności.

Ale napięcie wzrosło dla Aldeguera, który już na początku wyścigu otrzymał ostrzeżenie za przekraczanie limitów toru. To przekształciło się w dodatkowy dramat na 14. okrążeniu, kiedy #54 otrzymał karę Długiego Okrążenia. Aldeguer ostatecznie odbył karę na 16. okrążeniu, spadając na trzecie miejsce z pracą do wykonania w pozostałych siedmiu okrążeniach.

Wyścig stał się oficjalnie zacięty z trójstronną walką o prowadzenie, z Ogurą na czele przed Aldeguerem, który szybko znalazł drogę na drugie miejsce przed Garcią. #3 zaczął tracić kontakt, gdy walka o zwycięstwo zamieniła się w pojedynek dwuosobowy na dwa okrążenia przed metą. Ogura nie pokazywał żadnych oznak zatrzymania, składając świetne ostatnie okrążenie i przekraczając linię mety, zdobywając zwycięstwo w Assen o 0,571s przed dochodzącym Aldeguerem.

Garcia utrzymał trzecią pozycję przed Jake’em Dixonem (CFMOTO Inde Aspar Team), który po fantastycznej jeździe z P9 na starcie, zakończył wyścig na czwartym miejscu. #96 wyprzedził Somkiata Chantrę (IDEMITSU Honda Team Asia), który zakończył w pierwszej piątce w Holandii po fantastycznej walce z Tonym Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team). Za #14 był Marcos Ramirez, który zajął siódme miejsce, prowadząc jedyny motocykl OnlyFans American Racing Team Kalex przed Lopezem – kończąc w pierwszej ósemce.

Tymczasem, ostatnie pozycje w pierwszej dziesiątce przypadły Manuelowi Gonzalezowi (QJMOTOR Gresini Moto2™) i Celestino Viettiemu (Red Bull KTM Ajo), a Senna Agius (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) spadł o jedno miejsce za przekraczanie limitów toru na ostatnim okrążeniu.

“JESTEM ZADOWOLONY Z WEEKENDU, PONIEWAŻ ZROBILIŚMY KROKI DO PRZODU, PRZYNOŚĄC DOBRE WYNIKI. W KWALIFIKACJACH MIELIŚMY PECHA, ALE CZASY BYŁY DOBRE I JECHALIŚMY NA POZIOMIE LIDERÓW. W WYŚCIGU START Z TYŁU NIGDY NIE JEST ŁATWY, ALE CZUŁEM SIĘ DOBRZE NA MOTOCYKLU. W NIEMCZECH ZAMIERZAMY ZROBIĆ JESZCZE WIĘCEJ. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ŚWIETNĄ ROBOTĘ.”

DENNIS FOGGIA P12

“MIELIŚMY DOBRE PIERWSZE KILKA OKRĄŻEŃ, ALE PROBLEM Z MOTOCYKLEM WPŁYNĄŁ NA NAS PRZEZ CAŁY WYŚCIG. CHCIAŁBYM PODZIĘKOWAĆ ZESPOŁOWI ZA CAŁY ICH WYSIŁEK. JESTEM GOTOWY ZNALEŹĆ WŁAŚCIWĄ DROGĘ.”

DIOGO MOREIRA P16

“MIELIŚMY DOBRE PIERWSZE OKRĄŻENIA, ALE PROBLEM Z MOTOCYKLEM WPŁYNĄŁ NA NAS PRZEZ CAŁY WYŚCIG. CHCIAŁBYM PODZIĘKOWAĆ ZESPOŁOWI ZA CAŁE ICH ZAANGAŻOWANIE. NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ, ABY ZNALEŹĆ WŁAŚCIWĄ DROGĘ.”

JAUME MASIA P24

Kliknij przycisk poniżej, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia #KytCrew z weekendu we Włoszech.

GRANDPRIX

Lorem ipsum dolor sit amet, qui aperiam vituperatoribus at. Aliquip percipit ei vix, ceteros mentitum reprehendunt eu est.

QUICK INFO

Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10am to 2pm
7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn 242 Wythe Ave #4, Brooklyn
+ (123) 124-567-8901 + (123) 124-567-8901
grandprix@qodeinteractive.com grandprix@qodeinteractive.com