#ITALIANGP – MOTO2: ROBERTS PRZEKSZTAŁCA POLE POSITION W ZACHWYCAJĄCE ZWYCIĘSTWO WE WŁOSZECH

W Moto2™ na Gran Premio d’Italia Brembo odbył się ekscytujący wyścig na skróconym dystansie 12 okrążeń, z rozstrzygnięciem na ostatnim okrążeniu. Joe Roberts (OnlyFans American Racing Team) osiągnął swoje drugie zwycięstwo w klasie Moto2™, co pozwoliło mu znacząco zbliżyć się do lidera Mistrzostw Świata. #16 wytrzymał ogromną presję od Manuela Gonzaleza (QJMOTOR Gresini Moto2™) na ostatnim okrążeniu, który ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem. Hiszpan próbował wszystkiego na ostatnim okrążeniu, ale to nie wystarczyło. Alonso Lopez (MB Conveyors SpeedUp) zajął trzecie miejsce na podium.

Roberts świetnie wystartował na początku wyścigu Moto2™, co pozwoliło Amerykaninowi prowadzić przez pierwsze okrążenie na torze Mugello. Roberts miał jednak silną konkurencję, prowadząc przed Lopezem i Darrynem Binderem (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), który również miał znakomity weekend we Włoszech. Tymczasem, dalej w stawce, Ai Ogura (MT Helmets – MSI) awansował na siódme miejsce po starcie z dwunastej pozycji.

Lopez podążał za Robertsem aż do czwartego okrążenia, kiedy to na zakręcie San Donato #21 zaatakował i ostatecznie wyprzedził na zakręcie 3. Gdy Lopez objął prowadzenie, jego zespołowy kolega Fermin Aldeguer (MB Conveyors SpeedUp) zakończył wyścig po wypadku z Jeremym Alcobą (Yamaha VR46 Master Camp Team) – to był weekend do zapomnienia dla #54. Później w Grand Prix Filip Salac (Elf Marc VDS Racing Team) również miał wypadek.

Lopez prowadził przed Gonzalezem, który wyprzedził Robertsa, spychając Amerykanina na trzecie miejsce. Jednak niedługo potem doszło do katastrofy dla Bindera, który rozbił się podczas wyścigu. Tymczasem #16 odpowiedział w połowie dystansu w sześcioosobowej walce o prowadzenie, która eksplodowała na czele, gdy Roberts i Lopez zjechali szeroko na zakręcie 1, co pozwoliło Gonzalezowi, a następnie Canetowi przejąć prowadzenie.

Wyścig zmierzał ku dramatycznemu finałowi, gdy Roberts odzyskał prowadzenie na trzy okrążenia przed metą. Lopez również mocno naciskał, awansując z czwartego na trzecie miejsce, gdy dwóch pierwszych zaczęło odjeżdżać. Tymczasem dzień Ayumu Sasakiego zakończył się po wypadku, co było katastrofalnym dniem dla zespołu Yamaha VR46 Master Camp.

Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim okrążeniu, gdy Roberts spadł na drugie miejsce na zakręcie San Donato, zanim zaatakował na zakręcie 2. To było ekscytujące ostatnie okrążenie z akcją w każdym miejscu, ale po perfekcyjnym zakończeniu okrążenia to Roberts odniósł zwycięstwo z przewagą 0,067s po doskonałym wyjeździe z ostatniego zakrętu. Gonzalez musiał zadowolić się drugim miejscem po intensywnej końcówce Grand Prix na torze Mugello.

Czwarte miejsce na torze Mugello zajął Sergio Garcia (MT Helmets – MSI), którego przewaga w mistrzostwach zmniejszyła się do siedmiu punktów. Za Garcia był jego zespołowy kolega Ogura, który zakończył wyścig w pierwszej piątce po heroicznej walce przez stawkę. Aron Canet (Fantic Racing) zajął szóste miejsce na mecie, zdobywając cenne punkty i pokazując silne tempo, kończąc przed Celestino Viettim (Red Bull KTM Ajo). Izan Guevara (CFMOTO Inde Aspar Team) zajął ósme miejsce przed Somkiatem Chantrą z IDEMITSU Honda Team Asia. Tymczasem Marcos Ramirez zakończył magiczny dzień dla zespołu OnlyFans American Racing, zajmując ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce.

“NIESTETY, START Z DALSZEJ POZYCJI NA STARCIE WPŁYNĄŁ NA WYDAJNOŚĆ W WYŚCIGU. NIE UDAŁO MI SIĘ ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIEGO TEMPA. TO SZKODA, BO CHCIAŁEM DOBRZE WYPAŚĆ PRZED WŁASNĄ PUBLICZNOŚCIĄ. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPÓLNIE WYKONANĄ PRACĘ. TERAZ MAMY KILKA TYGODNI PRZERWY PRZED POWROTEM NA TOR. BĘDĘ KONTYNUOWAŁ TRENINGI, MAJĄC NA CELU POWRÓT Z WIĘKSZĄ DETERMINACJĄ.”

DENNIS FOGGIA – P20

“JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z TEGO GRAND PRIX, PONIEWAŻ DOKONALIŚMY KILKU ULEPSZEŃ. DZISIAJ MIAŁEM BARDZO DOBRY WYŚCIG I ŚWIETNIE SIĘ BAWIŁEM. MUSZĘ KONTYNUOWAĆ PRACĘ I NAUKĘ W MOTO2, STARAJĄC SIĘ POWTÓRZYĆ TEN WEEKEND. DZIĘKUJĘ CAŁEMU ZESPOŁOWI ZA ŚWIETNĄ PRACĘ! NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ, ABY WRÓCIĆ NA TOR I STAWIĆ CZOŁA KOLEJNEMU WYZWANIU!”

DIOGO MOREIRA P11

“JESTEM ZADOWOLONY Z DZISIEJSZEGO WYŚCIGU. NIE BYŁO ŁATWO, ALE KROK PO KROKU STARALIŚMY SIĘ ODZYSKAĆ POZYCJE AŻ DO KOŃCA. CHCĘ PODZIĘKOWAĆ CAŁEMU ZESPOŁOWI ZA PRACĘ WYKONANĄ W TEN WEEKEND, Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAMY NA KOLEJNY WYŚCIG, GDZIE ZNOWU DAMY Z SIEBIE WSZYSTKO.”

JAUME MASIA P21

Kliknij przycisk poniżej, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia #KytCrew z weekendu we Włoszech.

GRANDPRIX

Lorem ipsum dolor sit amet, qui aperiam vituperatoribus at. Aliquip percipit ei vix, ceteros mentitum reprehendunt eu est.

QUICK INFO

Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10am to 2pm
7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn 242 Wythe Ave #4, Brooklyn
+ (123) 124-567-8901 + (123) 124-567-8901
grandprix@qodeinteractive.com grandprix@qodeinteractive.com