#CATALANGP – MOTO2: OGURA ATAKUJE I ZDOBYWA ZWYCIĘSTWO, ALDEGUER WYPADA Z TORU

Po eksplozywnym Gran Premi Monster Energy de Catalunya, Ai Ogura (MT Helmets – MSI) opuszcza Barcelonę jako zwycięzca po perfekcyjnym wyścigu w trudnych warunkach, startując z dziesiątego miejsca. Ogura przedarł się przez stawkę już na pierwszym okrążeniu Grand Prix i udało mu się oszczędzać opony, by zdobyć swoje pierwsze zwycięstwo od 2022 roku. Ogura finiszował przed swoim kolegą z zespołu, Sergio Garcią, tworząc dublet dla MT Helmets – MSI. Jake Dixon (CFMOTO Inde Aspar Team) zajął ostatnie miejsce na podium po spektakularnej jeździe w końcowych okrążeniach.

Po zgaśnięciu świateł na torze rozpoczął się dramatyczny start, Garcia zamienił swoją pozycję na pole position w prowadzenie w wyścigu na pierwszym zakręcie, a Ogura wystrzelił z dziesiątego miejsca już na pierwszym okrążeniu, wybierając inną linię na drodze do pierwszego zakrętu.

Izan Guevara (CFMOTO Inde Aspar Team) oraz Somkiat Chantra z IDEMITSU Honda Team Asia byli pierwszymi, którzy wycofali się z wyścigu, kończąc swój udział na pierwszym zakręcie. Później, na pierwszym okrążeniu, Ayumu Sasaki (Yamaha VR46 Master Camp Team) wycofał się z Grand Prix Katalonii, a Diogo Moreira (Italtrans Racing Team) i Daniel Muñoz (Pertamina Mandalika GAS UP Team) spotkał ten sam los okrążenie później.

Fermin Aldeguer (MB Conveyors SpeedUp) szybko przejął prowadzenie w wyścigu, wykonując imponujący manewr na dziesiątym zakręcie trzeciego okrążenia Grand Prix. Aldeguer natychmiast zwiększył swoją przewagę do jednej sekundy – pokazując pewność w swojej strategii.

Na czele wydawało się, że będzie to walka Kalex kontra Boscoscuro z Aldeguerem prowadzącym przed Garcią, z ich kolegą z zespołu Alonso Lopezem (MB Conveyors SpeedUp) i Ogurą walczącym o ostatnie miejsce na podium. Aron Canet (Fantic Racing) naciskał mocno, a wkrótce Lopez spadł na czwarte miejsce, dając idealną okazję dla #44, by zaatakować.

Jednak wszystko zmieniło się, gdy Aldeguer otrzymał karę długiego okrążenia za przekroczenie toru, #54 stracił przód i rozbił się przy wjeździe na pętlę długiego okrążenia. Chwilę później Canet stał się ofiarą piątego zakrętu – wycofując się z wyścigu. Wśród dramatów Garcia został awansowany na prowadzenie, a Ogura szybko go dogonił i wyprzedził swojego kolegę z zespołu na 18 okrążeniu. Dixon również znalazł sposób na przejście obok Lopeza na trzecie miejsce, gdy #21 miał trudności z utrzymaniem tempa.

Cała ta drama pozwoliła Ogurze na osiągnięcie niesamowitego zwycięstwa w Barcelonie po fantastycznym występie, kończąc przed swoim kolegą z zespołu w znakomitym wyniku dla ekipy MT Helmets. Dixon był dalej o pięć sekund i był zachwycony swoim pierwszym podium sezonu.

Na znakomite czwarte miejsce zajął Jeremy Alcoba (Yamaha VR46 Master Camp Team), który znalazł sposób na przejście obok Lopeza w ostatnich okrążeniach, kończąc przed Senną Agiusem (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), który zajął piąte miejsce po odbyciu długiego okrążenia. Albert Arenas (QJMOTOR Gresini Moto2™) zakończył wyścig na szóstym miejscu po silnym zakończeniu, kończąc przed Lopezem, który spadł na ósme miejsce na mecie po tym, jak Hiszpan miał trudności z oponami w końcowej fazie wyścigu.

Tymczasem dla Robertsa było to ograniczenie szkód, po tym jak Amerykanin został awansowany na ósme miejsce w wynikach po tym, jak ukończył wyścig na 11. miejscu na torze. To było spowodowane tym, że Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) został przesunięty o jedno miejsce w dół po wyścigu, a Zonta Van Den Goorbergh (RW-Idrofoglia Racing GP) spadł o dwie pozycje po wyścigu za nieodbycie swojego długiego okrążenia. Marcos Ramirez (OnlyFans American Racing team) został zdyskwalifikowany z Grand Prix, po tym jak #24 użył opony przydzielonej dla kolegi z zespołu, Robertsa.

Za Robertsem był Arbolino na dziewiątym miejscu, który zdobył solidne punkty w Barcelonie. Skorzystał również na wynikach wyścigu Jorge Navarro (KLINT Forward Factory Team), który został awansowany na 10. miejsce – dodając do tego, co było silnym weekendem dla #9.

“TO BYŁ BARDZO TRUDNY WEEKEND. JUŻ OD WOLNYCH TRENINGÓW NIE MOGLIŚMY ZNALEŹĆ ODPOWIEDNIEGO USTAWIENIA, A W WYŚCIGU NIESTETY DOSZŁO DO WYPADKU. JEST MI BARDZO PRZYKRO, ZWŁASZCZA DLA CAŁEGO ZESPOŁU, KTÓRY BARDZO CIĘŻKO PRACUJE, ABY RAZEM ZNALEŹĆ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE. TERAZ PATRZYMY W STRONĘ MUGELLO, Z CELEM ZAJĘCIA CZOŁOWEJ POZYCJI W KLASYFIKACJI.”

DENNIS FOGGIA – NC

“TRUDNY WEEKEND. NAPRAWDĘ CHCĘ PODZIĘKOWAĆ ZESPOŁOWI ZA CAŁĄ PRACĘ, KTÓRĄ WYKONUJEMY RAZEM. BĘDZIEMY KONTYNUOWAĆ CIĘŻKĄ PRACĘ, ABY ZNALEŹĆ WŁAŚCIWE UCZUCIE I NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA. PRZED NAMI WYŚCIG DOMOWY ZESPOŁU: W MUGELLO BĘDZIEMY NADAL CIĘŻKO PRACOWAĆ, ABY BYĆ TAM, GDZIE MUSIMY BYĆ.”

DIOGO MOREIRA – NC

“TO BYŁ BARDZIEJ SKOMPLIKOWANY WYŚCIG, ALE PRAWDĄ JEST, ŻE PODCZAS WYŚCIGU WSZYSCY WIELE WYCIERPIELIŚMY. UDAŁO NAM SIĘ JEDNAK ODWRÓCIĆ SYTUACJĘ W NIEDZIELĘ. JESTEM ZADOWOLONY Z TYCH PUNKTÓW I CHCĘ PODZIĘKOWAĆ ZESPOŁOWI ZA CAŁĄ ICH PRACĘ.”

JAUME MASIA – P13

Kliknij przycisk poniżej, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia #KytCrew z weekendu w Katalonii.

GRANDPRIX

Lorem ipsum dolor sit amet, qui aperiam vituperatoribus at. Aliquip percipit ei vix, ceteros mentitum reprehendunt eu est.

QUICK INFO

Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10am to 2pm
7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn 242 Wythe Ave #4, Brooklyn
+ (123) 124-567-8901 + (123) 124-567-8901
grandprix@qodeinteractive.com grandprix@qodeinteractive.com