#CATALANGP – MOTO3: WSPANIAŁY ALONSO PRZEJMUJE RÓWNIEŻ PROWADZENIE W MISTRZOSTWACH

Były fajerwerki na Gran Premi Monster Energy de Catalunya, gdzie David Alonso (CFMOTO Gaviota Aspar Team) odniósł zwycięstwo po wspaniałym występie w Barcelonie i przejęciu prowadzenia w mistrzostwach. #80 złożył perfekcyjny wyścig z szóstej pozycji na starcie, pokonując Ivana Ortolę (MT Helmets – MSI) o zaledwie 0,242 sekundy na mecie w spektakularnym finiszu. Na podium dołączył do Alonso i Ortolii Jose Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), który na ostatnim okrążeniu wywalczył miejsce na podium dzięki świetnemu tempu na końcówce wyścigu.

Kolumbijczyk trzymał się strategii przez cały wyścig, którą, jak powiedział, zainspirował go Izan Guevara. Alonso spędził większość Grand Prix w czołowej piątce, czekając na idealną okazję, by przycisnąć i przejąć prowadzenie w wyścigu, co spektakularnie mu się udało w końcowych okrążeniach.

Gdy światła zgasły, z pole position świetnie wystartował Ortola, pozostawiając resztę stawki w walce o każdy centymetr asfaltu, a nawet trawy za nim. Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) wykazał niesamowitą odwagę na pierwszym okrążeniu, przesuwając się z piątego miejsca na drugie już na drugim okrążeniu wyścigu, zanim ostatecznie przejął prowadzenie.

David Muñoz (BOE Motorsports) i Taiyo Furusato (Honda Team Asia) byli szybcy na początku, ale obaj mieli do odbycia swoje LLP, z Furusato zmuszonym do odbycia dwóch długich okrążeń. Te kary spowodowały spadek obu zawodników poza pierwszą dziesiątkę, pozostawiając ich z dużo pracy do wykonania.

Pierwszym upadkiem w wyścigu był David Almansa (Kopron Rivacold Snipers Team), który rozbił się na piątym zakręcie. Joel Kelso (BOE Motorsports) również miał własny wypadek na szóstym okrążeniu, podobnie jak Furusato na tym samym okrążeniu na czwartym zakręcie. Kolejne złamane serce należało do Riccardo Rossiego z CIP Green Power, który po otrzymaniu kary długiego okrążenia rozbił się na trzynastym zakręcie.

Daniel Holgado (Red Bull GASGAS Tech3), Ortola i Veijer dzielili pierwsze miejsce w pierwszej połowie Grand Prix, z walką, która zaczęła się zaostrzać. Jednak zawodnik, który powoli przecinał stawkę, był Alonso, który ostatecznie przejął prowadzenie na dwunastym okrążeniu i zaczął przyspieszać.

Wszystko sprowadziło się do ekscytującej walki czterech kierowców na ostatnim okrążeniu z Alonso na czele przed Ortolą, a #80 złożył perfekcyjne okrążenie. Pozwoliło to Alonso przekroczyć linię mety jako zwycięzca niesamowitego GP Francji, po kolejnym imponującym występie Kolumbijczyka. Walka o ostatnie miejsce na podium rozstrzygnęła się, gdy Rueda zaatakował Veijera na ostatnim okrążeniu na czwartym zakręcie i zdołał utrzymać Holendra za sobą aż do mety.

Tuż za podium, Veijer, który na chwilę prowadził w GP Katalonii, zajął czwarte miejsce, wyprzedzając Muñoza po emocjonujących 18 okrążeniach. Muñoz zakończył pięć najlepszych, kończąc pełne zdarzeń wyścig z solidnymi punktami do mistrzostw. Holgado zajął szóste miejsce, kończąc przed najlepszym Hondą Lucą Lunettą (SIC58 Squadra Corse), który kontynuował swoje wrażenia. Debiutant Jacob Roulstone (Red Bull GASGAS Tech3) zajął ósme miejsce po kwalifikacjach na 16 miejscu na starcie. Tymczasem ostatnie miejsca w pierwszej dziesiątce przypadły Filippo Farioliemu i Adrianowi Fernandezowi (Leopard Racing).

“TO BYŁ TRUDNY WYŚCIG DLA MNIE. DZIŚ NIE MIELIŚMY ODPOWIEDNIEGO TEMPA I MIAŁEM PROBLEMY Z AWANSOWANIEM NA KOLEJNE POZYCJE W MIARĘ UPŁYWU OKRĄŻEŃ. SKUPIAMY SIĘ NA POZYTYWACH TEGO WEEKENDU I UDAJEMY SIĘ DO MUGELLO, GDZIE BĘDZIEMY CIĘŻKO PRACOWAĆ I PONOWNIE ZROBIMY WSZYSTKO, CO W NASZEJ MOCY.”

ADRIAN FERNANDEZ – P10

“NIE TAKIEGO ZAKOŃCZENIA WEEKENDU SIĘ SPODZIEWAŁEM, WIELE WZLOTÓW I UPADKÓW. DUŻY WYPADEK PODCZAS WYŚCIGU, DZIĘKUJĘ ZESPOŁOWI ZA WYKONANĄ PRACĘ I WSZYSTKIM, KTÓRZY MNIE WSPIERALI. DO ZOBACZENIA W MUGELLO.”

RICCARDO ROSSI NC

“DZISIEJSZY WYŚCIG W BARCELONIE BYŁ TRUDNY. POMIMO KILKU DOBRYCH WYPRZEDZEŃ I KONKURENCYJNEGO TEMPA, INCYDENT NA PIERWSZYM OKRĄŻENIU SPRAWIŁ, ŻE STRACIŁEM KONTAKT Z GRUPĄ PRZED SOBĄ. DODATKOWO, KONIECZNOŚĆ ODBYCIA KARY DŁUGIEGO OKRĄŻENIA UTRUDNIŁA OSIĄGNIĘCIE DOBREGO WYNIKU. MUSIMY NADAL CIĘŻKO PRACOWAĆ I NACISKAĆ OD SAMEGO POCZĄTKU, ABY ZAPEWNIĆ LEPSZE REZULTATY. ZESPÓŁ WŁOŻYŁ ZNACZĄCY WYSIŁEK, ALE MUSIMY ZROBIĆ WIĘCEJ, ABY USTALIĆ SOLIDNE WYSTĘPY JUŻ OD PIERWSZEGO DNIA NA TORZE. JESTEM ZOBOWIĄZANY DAĆ Z SIEBIE WSZYSTKO, ABY OSIĄGNĄĆ SILNY WYNIK W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ W MUGELLO.”

TATCHAKORN BUASRI – P22

Kliknij przycisk poniżej, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia #KytCrew z weekendu w Katalonii.

GRANDPRIX

Lorem ipsum dolor sit amet, qui aperiam vituperatoribus at. Aliquip percipit ei vix, ceteros mentitum reprehendunt eu est.

QUICK INFO

Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10am to 2pm
7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn 242 Wythe Ave #4, Brooklyn
+ (123) 124-567-8901 + (123) 124-567-8901
grandprix@qodeinteractive.com grandprix@qodeinteractive.com