#FRENCHGP – MOTO2: GARCIA ZDOBYWA ZWYCIĘSTWO I PRZEJMUJE PROWADZENIE W MISTRZOSTWACH

Sergio Garcia (MT Helmets – MSI) powrócił do zwycięstw podczas Michelin® Grand Prix de France, zdobywając imponujące zwycięstwo we Francji. Garcia został także nowym liderem mistrzostw po GP Francji, które zakończyło się podwójnym sukcesem MT Helmets – MSI po dzielnym przejeździe Ai Ogury, który przedarł się przez stawkę z 17. miejsca na starcie, z Alonso Lopezem (Folladore SpeedUp) broniącym doskonale ostatnie okrążenie, by zająć trzecią pozycję na podium.

Start Moto2™ rozpoczął się od 22 okrążeń, z Garcią idealnie startującym i utrzymującym stabilną przewagę na pierwszym okrążeniu, podczas gdy reszta stawki zaciekle walczyła za nim. Polesitter, Aron Canet (Fantic Racing), został szybko pochłonięty przez grupę po dużym błędzie na pierwszym okrążeniu, spadając na ósmą pozycję w walce z Ferminem Aldeguerem (Folladore SpeedUp).

Dalej w stawce, Barry Baltus (RW-Idrofoglia Racing GP) upadł walcząc o ostatnie punktowane pozycje. Sytuacja dla zespołu RW-Idrofoglia Racing GP szybko pogorszyła się, gdy Zonta Van Den Goorbergh rozbił się na szóstym okrążeniu. Sekundy później na czele wyścigu Manuel Gonzalez (QJMOTO Gresini Moto2™) rozbił się na ostatnim zakręcie – kończąc wszelkie nadzieje na podium.

Tymczasem zawodnikiem w ruchu był Canet, który przedzierał się przez stawkę – ustanawiając najszybsze okrążenie w procesie. #44 zaatakował Robertsa o drugą pozycję w trzystronnej walce, wyprzedzając go i nie dając Robertsowi szansy na odpowiedź, natychmiast tworząc przewagę. Lopez był następnym kierowcą, który znalazł lukę w obronie Robertsa, przesuwając się na trzecią pozycję, podczas gdy jego kolega z drużyny Aldeguer był siódmy z dziewięcioma okrążeniami do końca.

Przewaga na czele pozostała niezmieniona, Garcia utrzymywał konsystentny dystans, a cała uwaga skupiła się na walce o drugie miejsce między Canetem a Lopezem. Rękawice zostały zdjęte na trzy okrążenia przed metą, z Lopezem przechodzącym na drugie miejsce przed popełnieniem błędu na czwartym zakręcie, co pozwoliło Canetowi pokazać swoje przednie koło. Walka o drugie miejsce zacieśniła się, a Ogura marzył o podium – przejmując trzecią pozycję na ostatnim okrążeniu.

Garcia przekroczył linię mety, wygrywając Grand Prix Francji, a Ogura znalazł lukę, by wyprzedzić Lopeza o drugie miejsce, utrzymując tę pozycję po świetnym wyścigu, dodając do sukcesu MT Helmets w niedzielę. Lopez obronił pozycję przed Robertsem po intensywnej walce na ostatnim zakręcie, z kontaktem między kierowcami.

Za mocną czołową trójką Roberts przekroczył linię mety na piątym miejscu, z Somkiatem Chantrą (IDEMITSU Honda Team Asia) tuż za nim, o 0.171 sekundy dalej. #35 utrzymał Caneta na linii mety, który spadł na szóste miejsce po walce z Robertsem na ostatnim okrążeniu. Canet był przed Aldeguerem, który znalazł czas pod koniec wyścigu, by wygodnie finiszować przed Tonym Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) oraz Albertem Arenasem (QJMOTO Gresini Moto2™), którzy mieli świetną walkę przez całe 22 okrążenia. Izan Guevara z zespołu CFMOTO Inde Aspar Team zajął ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce, a Marcos Ramirez (OnlyFans American Racing Team) zdobył ostatnie punktowane miejsce.

“WEEKEND POD GÓRKĘ. PRÓBOWALIŚMY WIELU RZECZY, ALE OSTATECZNIE WRÓCILIŚMY DO MOJEGO PODSTAWOWEGO MOTOCYKLA. NIEMNIEJ JEDNAK PRACOWALIŚMY DOBRZE I ZGROMADZILIŚMY WAŻNE POMYSŁY NA KOLEJNE WYŚCIGI. W BARCELONIE BĘDZIEMY KONTYNUOWAĆ PRACĘ, MAJĄC PEWNOŚĆ, ŻE OSIĄGNIEMY DOBRE WYNIKI. DZIĘKUJĘ ZESPOŁOWI ZA WSZYSTKO.”

DENNIS FOGGIA – P19

“TO NAPRAWDĘ SZKODA ZAKOŃCZYĆ WEEKEND W TEN SPOSÓB. PRACOWALIŚMY BARDZO DOBRZE PRZEZ CAŁY WEEKEND I WIEDZIAŁEM, ŻE MOGĘ DOBRZE WYPAŚĆ W WYŚCIGU. NIESTETY, PROBLEM Z DŹWIGNIĄ ZMIANY BIEGÓW WYKLUCZYŁ NAS Z WYŚCIGU, ALE NIE POZWOLIMY, ABY TO NAS ZNIECHĘCIŁO. CELEM JEST KONTYNUOWANIE PRACY I NAUKI.”

DIOGO MOREIRA – P26

“JESTEM ZADOWOLONY Z PRZEBIEGU WEEKENDU. SZKODA, ŻE BYLIŚMY TAK BLISKO ZDOBYCIA PUNKTÓW, ALE JESTEŚMY ZADOWOLENI Z POSTĘPU I PRACY, JAKĄ WYKONAŁ ZESPÓŁ.”

JAUME MASIA – P16

Kliknij przycisk poniżej, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia #KytCrew z weekendu we Francji.

GRANDPRIX

Lorem ipsum dolor sit amet, qui aperiam vituperatoribus at. Aliquip percipit ei vix, ceteros mentitum reprehendunt eu est.

QUICK INFO

Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10am to 2pm
7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn 242 Wythe Ave #4, Brooklyn
+ (123) 124-567-8901 + (123) 124-567-8901
grandprix@qodeinteractive.com grandprix@qodeinteractive.com