#PORTUGALGP – MOTO2: CANET SPEŁNIA MARZENIE, ALDEGUER PRZEBIJA SIĘ PRZEZ STAWKĘ

Po wielu latach ciężkiej pracy i bycia konkurencyjnym w klasie Aron Canet (Fantic Racing) stał się zwycięzcą wyścigu Moto2™, wygrywając z przewagą dwóch sekund. Canet zakończył swój mistrzowski występ przed Joe Robertsem (OnlyFans American Racing Team), który zakończył świetny weekend w Portimao. Manuel Gonzalez (QJMOTOR Gresini Moto2™), który startował z pole position, zajął trzecie miejsce na podium po zaciętej walce o podium.

Gdy światła zgasły, Fermin Aldeguer (Beta Tools SpeedUp) zrobił start, który wydawał się zbyt dobry, aby być prawdziwy, prowadząc na pierwszym zakręcie, ale ostatecznie otrzymał podwójną karę LLP. Alonso Lopez (Beta Tools SpeedUp) wyszedł na prowadzenie, atakując swojego kolegę z zespołu przed odbyciem kary przez Aldeguera. Aldeguer otrzymał swoje pierwsze LLP na czwartym okrążeniu, spadając na 11. miejsce, a drugie na siódmym okrążeniu, spadając na 13. miejsce.

Canet od początku wyścigu dyktował tempo, zdobywając najszybsze okrążenie podczas gdy był na drugiej pozycji – zmierzając po swoje pierwsze zwycięstwo w Moto2™.

Gonzalez, który startował z pole position, był na trzeciej pozycji po tym, jak znalazł sposób na prześcignięcie szybko nadjeżdżającego Ai Ogury (MT Helmets – MSI). Czwarte miejsce Ogury nie trwało długo, ponieważ Roberts i Albert Arenas (QJMOTOR Gresini Moto2™) znaleźli sposób, aby go wyprzedzić.

W miarę upływu okrążeń Lopez utrzymywał przewagę na czele do 11. okrążenia, kiedy to wyścig nagle się otworzył, gdy Hiszpan stracił przód na zakręcie 13 i wypadł z wyścigu. To promowało Caneta na prowadzenie i Robertsa na drugie miejsce (na torze, gdzie Amerykanin odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w 2021 roku).

Wszystkie oczy były teraz zwrócone na prowadzącego Caneta i Aldeguera, który przecinał stawkę i wrócił do pierwszej dziesiątki w ciągu dwóch okrążeń. Hiszpan wkrótce uzyskał najszybsze okrążenie, krążąc szybciej niż Canet na czele stawki z 10 okrążeniami do końca.

Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) toczył zaciekłą walkę z Jeremym Alcobą (Yamaha VR46 Master Camp Team) o siódme miejsce (pozwalając Arenasowi uciec na przód). Nie mogli dorównać tempu Aldeguera w jego misji na czele, gdy #54 przebił się wewnątrz i zdumiewająco wszedł na piąte miejsce.

Wyścig zaczynał nabierać niesamowitego tempa z walczącą grupą na czele. Gonzalez znalazł sposób na wyprzedzenie Robertsa, starając się przyspieszyć i dogonić Caneta na czele.

Teraz, z trzema okrążeniami do końca, rękawice zostały zdjęte po tym, jak Aldeguer odważnie zaatakował na trzecim zakręcie, by na chwilę wyprzedzić Ogurę, zanim japoński kierowca odpowiedział. Tymczasem Roberts wszedł na drugą pozycję, przed szybką reakcją Gonzaleza – wywierając presję na Amerykanina.

Zostały dwa okrążenia, gdy marzenie zaczęło wyglądać na rzeczywistość dla Caneta, który przekroczył linię mety z przewagą prawie dwóch sekund i tylko 2,85 mili do końca. Napięcie można było kroić nożem na ostatnim okrążeniu wyścigu, gdy Canet prowadził w całkowitej walce o ostatnie miejsce na podium.

Gdy szachownica się pojawiła, Canet przeszedł do historii, w końcu stając się zwycięzcą wyścigu Moto2™, rozpoczynając świętowanie na wyjściu z ostatniego zakrętu. Roberts nadal świętuje sukcesy w Portimao, kończąc na drugim miejscu. Gonzalez zajął trzecie miejsce, wyprzedzając Aldeguera, który przekroczył linię mety na niezwykłej czwartej pozycji. Ogura spadł na piąte miejsce na ostatnim okrążeniu po niemal wysokim boku na wyjściu z zakrętu czwartego.

Sergio Garcia (MT Helmets – MSI) walczył o szóstą pozycję, w kolejnym imponującym wyścigu Hiszpana. Celestino Vietti (Red Bull KTM Ajo) wykazał się imponującym tempem pod koniec wyścigu (kończąc na siódmym miejscu), kończąc przed Arenasem, który spadł na ósme miejsce. Marcos Ramirez (OnlyFans American Racing Team) i Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) uzupełnili pierwszą dziesiątkę.

Alcoba i Arbolino kontynuowali swoją walkę do linii mety, ale spadli na 11. i 12. miejsce na koniec 21 okrążeń. Barry Baltus z RW-Idrofoglia Racing GP zakończył wyścig, przyjeżdżając na 13. miejsce przed oboma kierowcami Liqui Moly Husqvarna Intact GP, Senną Agiusem i Darrynem Binderem, którzy zdobyli ostatnie punkty.

”To był trudny wyścig, zwłaszcza pierwsze kilka okrążeń. Wczoraj poczyniliśmy postęp, ale dziś na początku miałem trudności: nie czułem motocykla i nie mogłem jeździć tak, jak przez cały weekend. Chcę podziękować całemu zespołowi za świetną pracę, którą wykonaliśmy razem: znaleźliśmy właściwą drogę, teraz musimy kontynuować pracę.”

DENNIS FOGGIA – P17

”Jestem bardzo zadowolony z wyścigu. Zrobiliśmy kolejny krok do przodu i teraz lepiej rozumiemy motocykl. Krok po kroku zbliżamy się do liderów, musimy kontynuować pracę. Chcę podziękować zespołowi za ten weekend.”

DIOGO MOREIRA – P18

”Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyścigu, dużo się nauczyłem. Zmiany, które wprowadziliśmy, bardzo mi pomogły podczas wyścigu. Bardzo cieszę się z wyniku, chociaż musimy jeszcze popracować nad motocyklem, aby uniknąć zniszczenia przedniej opony, jak to miało miejsce dziś. Jedziemy do Austin lepiej przygotowani i z lepszym zrozumieniem motocykla.”

JAUME MASIA – P21

Kliknij przycisk poniżej, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia #KytCrew z weekendu w Portugalii.

GRANDPRIX

Lorem ipsum dolor sit amet, qui aperiam vituperatoribus at. Aliquip percipit ei vix, ceteros mentitum reprehendunt eu est.

QUICK INFO

Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10am to 2pm
7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn 242 Wythe Ave #4, Brooklyn
+ (123) 124-567-8901 + (123) 124-567-8901
grandprix@qodeinteractive.com grandprix@qodeinteractive.com