#SPANISHGP – MOTO2: ALDEGUER ZWYCIĘŻA W HISZPANII, ROBERTS WJEŻDŻA NA DRUGIE MIEJSCE

Na torze Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España odbył się emocjonujący wyścig Moto2™, który dostarczył fanom na całym świecie wielkich emocji. Fermin Aldeguer (Beta Tools SpeedUp) wygrał stylowo w Hiszpanii. Aldeguer walczył zaciekle w początkowych fazach wyścigu, by ostatecznie finiszować przed Joe Robertsem (OnlyFans American Racing Team) na drugim miejscu, który stał się pierwszym Amerykaninem prowadzącym w Mistrzostwach Świata Grand Prix od czasów Nicky’ego Haydena w 2006 roku – obecnie liderując z 69 punktami na swoim koncie. Na trzecie miejsce wpadł Manuel Gonzalez (QJMOTOR Gresini Moto2™), który zaryzykował wszystko, aby zdobyć drugie podium sezonu.

Napięcie było wysokie, a gdy światła zgasły, Gonzalez rzucił się na prowadzenie, ustanawiając najszybsze okrążenie na początku i odpierając ataki Aldeguera na pierwszym okrążeniu. Zwycięzca GP Ameryk, Sergio Garcia (MT Helmets – MSI), także dobrze wystartował i próbował naciskać na Aldeguera.

Początek wyścigu przyniósł dramat w dalszej części stawki, gdy Senna Agius (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) zderzył się z tylnym kołem Zonty Van Den Goorbergha (RW-Idrofoglia Racing GP), który otrzymał karę LLP za nieodpowiedzialną jazdę. Zakręt 13 przyniósł kilka ofiar w początkowych fazach wyścigu, w tym Bo Bendsneydera (Pertamina Mandalika GAS UP Team), Xaviera Artigasa (KLINT Forward Factory Team) i Dennisa Foggia (Italtrans Racing Team).

W miarę postępu wyścigu, na czele stawki doszło do fajerwerków, gdy Aldeguer przeprowadził heroiczny atak na czwartym okrążeniu, tylko po to, aby Gonzalez odpowiedział i odzyskał prowadzenie. Jednak gdy Aldeguer miał już wolną drogę w trzecim sektorze, zaczął budować komfortową przewagę.

Roberts był kierowcą z najlepszym tempem w środkowej fazie wyścigu, zdobywając najszybsze okrążenie po osiągnięciu czasu 1:41.020 na dziesiątym okrążeniu. Amerykanin szybko wykonał niewiarygodny manewr, przejmując trzecie miejsce od Garcii, który nie miał odpowiedzi, gdy Roberts kontynuował jazdę w niskim zakresie 1:41. Jednak z drugiej strony boksu OnlyFans American Racing Team, Marcos Ramirez rozbił się na siedemnastym okrążeniu, walcząc o piąte miejsce.

Alonso Lopez (Beta Tools SpeedUp) również rozbił się na ostatnim zakręcie po spędzeniu większości wyścigu walcząc na krawędzi pierwszej piątki. Lopez musiał wycofać się z wyścigu, co mocno uderzyło w jego szanse na tytuł.

Na ostatnim okrążeniu wszyscy skupili uwagę na Aldeguerze, który kontynuował prowadzenie po niepowstrzymanym występie – świętując z tłumem przez całe ostatnie okrążenie. Jednak walka o drugie miejsce trwała, z Robertsem teraz przed Gonzalezem na drugiej pozycji, kończąc nadzieje na hiszpańskie 1-2. Aldeguer przekroczył linię mety ponad sekundę przed Robertsem, który zajął drugie miejsce, zdobywając drugie z rzędu podium przed Gonzalezem.

Dalej w stawce, Garcia utrzymał czwartą pozycję – tracąc czas w końcowych etapach wyścigu. #3 był przed Albertem Arenasem, który zakończył świetny weekend dla ekipy QJMOTOR Gresini Moto2™. Ai Ogura (MT Helmets – MSI) był szósty, kończąc GP Hiszpanii z solidnym wynikiem punktowym, przed Tonym Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team), który osiągnął swój najlepszy wynik sezonu na siódmej pozycji. Yamaha VR46 Master Camp Team’s Jeremey Alcoba był ósmy, o 0.143 sekundy przed #14 po napiętej walce. Celestino Vietti (Red Bull KTM Ajo) był dziewiąty przed Somkiatem Chantrą (IDEMITSU Honda Team Asia), który zakończył pierwszą dziesiątkę.

“PRZEZ CAŁY WEEKEND NIE CZUŁEM SIĘ DOBRZE NA MOTOCYKLU. MIAŁEM NADZIEJĘ NA LEPSZY WYŚCIG, ALE NIESTETY POŚLIZGNĄŁEM SIĘ, A W WYPADKU PONOWNIE USZKODZIŁEM ŁOKIEĆ, CO POGORSZYŁO URAZ MIĘŚNIA. NIESTETY NIE BĘDĘ MÓGŁ UCZESTNICZYĆ W NADCHODZĄCYCH TESTACH TUTAJ W NAJBLIŻSZYCH DNIACH. BĘDĘ STOSOWAŁ SPECJALISTYCZNĄ TERAPIĘ, ABY MÓC ŚCIGAĆ SIĘ WE FRANCJI.”

DENNIS FOGGIA – NC

“JESTEM ZADOWOLONY Z TEGO WEEKENDU. MYŚLĘ, ŻE WIELE SIĘ POPRAWILIŚMY, A NAWET DZISIAJ PODCZAS WYŚCIGU CZEGOŚ SIĘ NAUCZYŁEM. PRZYKRO MI Z POWODU WYPADKU, ALE PATRZYMY W PRZYSZŁOŚĆ Z CELEM DALSZEJ PRACY I POPRAWY.”

DIOGO MOREIRA – NC

“JESTEM ZADOWOLONY Z DZISIEJSZYCH WRAŻEŃ, ZROBILIŚMY DZIŚ DUŻY KROK NAPRZÓD. SZKODA, ŻE DOSZŁO DO WYPADKU, DZIĘKUJĘ ZESPOŁOWI ZA CIĄGŁĄ PRACĘ, KTÓRĄ WYKONUJEMY. JESTEŚMY GOTOWI DO TESTOWANIA NOWYCH ROZWIĄZAŃ WE WTOREK, KTÓRE POMOGĄ NAM SIĘ POPRAWIĆ. CHCĘ PRZESŁAĆ DUŻE UŚCISKI DLA BO, SZKODA, ŻE MIAŁ WYPADEK, ŻYCZĘ MU SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA. DO ZOBACZENIA W LE MANS!”

JAUME MASIA – NC

Kliknij przycisk poniżej, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia #KytCrew z weekendu w Hiszpanii.

GRANDPRIX

Lorem ipsum dolor sit amet, qui aperiam vituperatoribus at. Aliquip percipit ei vix, ceteros mentitum reprehendunt eu est.

QUICK INFO

Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10am to 2pm
7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn 242 Wythe Ave #4, Brooklyn
+ (123) 124-567-8901 + (123) 124-567-8901
grandprix@qodeinteractive.com grandprix@qodeinteractive.com